Tikslai gyvenime: kaip užsiauginti savo tikslų medį ir kam?

Tikslai gyvenime: kaip užsiauginti savo tikslų medį ir kam?

Dažnai tiek versle, tiek asmeniniame gyvenime girdime apie tikslai gyvenime turi didelę reiškmę. Greičiausiai daugeliui iš jūsų yra tekę skaityti bent keletą patarimų, straipsnių apie tai kaip planuotis tikslus, kodėl tai reikia daryti ir t.t. ir t.t. Tačiau bendraujant su žmonėmis savo mokymų, seminarų metu, pastebiu, kad nemaža dalis jų turi sunkumų siekiant savo asmeninių, verslo ar kitokių tikslų, net jeigu ir turi juos susirašiusi. Kur gi slypi problemos esmė?

Atsakymą į šį klausimą atradau visiškai neseniai peržiūrėdamas ir koreguodamas tikslus su komanda vienoje iš savo veiklų – BNI verslo rekomendacijų klube ir jis labai paprastas ir akivaizdus (ačiū Nerijui Lungiui už puikų priminimą ir vizualizaciją)! Tiesiog gerokai mažiau žmonių savo tikslus ne tik susiskaido į mažesnius (tą lyg ir jau ne kartą daugumai tekę girdėti : ), bet aiškiai suvokia arba dar geriau nusibraižo tikslų tarpusavio priklausomybe. Ką tai reiškia?

Įsivaizduokite, kad turite tikslą įgyti gerą fizinę formą, atsikratyti 10 kilogramų per 6 mėn. Dažnas, susipažinęs su tikslų planavimų sakys,kad riekia suskaidyti tikslą į mažesnius, pvz. atsikratyti 5 kg per 3 mėn., 2 kg. per 1 mėn. ir t.t. Tačiau, geriau pagalvojus, juk svorio sumažėjimą lemia gerokai daugiau veiksnių, nei tik pačių kilogramų „išnykimas“. Kilogramų mažėjamas nors yra pagrindinis tikslas, tėra tik rezultatas kitų efektyviai siekiamų tikslų – suvalgyti per dieną ne daugiau, kaip X kalorijų, valgyti 5 kartus per dieną, nubėgti 10 km./savaitę ir t.t. Akivaizdu, kad vietoje to, jog tiesiog užsibrėžti tikslą numesti 10 kilogramų, siekiant įgyvendinti šiuos paminėtus tikslus, svorio mažėjimas bus kur kas lengviau pasiekiamas taip pat.

Tikslų medis

Projektų valdyme ir tradiciniame versle labai dažnai naudojamos projekto/verlso tikslų schemos, kurios kaip tik ir vaizduoja tarpusavyje susijusius tikslus. Tai efektyvus būdas ne tik planuoti ir atrasti tiklsus, labiausiai įtakojančius, pagrindinį, bet tuo pačiu ir būdas iš karto susikurti konkretų veiksmų planą, jiems siekti.

Vienas iš paprasčiausių būdų tam yra nusipiešti tikslų medį. Jūs pradedate nuo paties pagrindinio tikslo, kurį norite pasiekti ir pamažu žengiate po žingsnį atgal, stengdamiesi susieti jį su kitais mažesniais tikslais, kurie turėtų būti pasiekti prieš jį.

Kaip tai atrodo? Paimkime, kad ir minėtą svorio metimo pavyzdį.

Ar tai buvo Jums naudinga?

Mielai dalinkitės šiuo straipsniu su savo draugais, ir žinoma man įdomu sužinoti ar tai buvo naudinga? Jeigu taip, būsiu dėkingas, jeigu pakomentuosite ir pasidalinsite straipsniu Facebook.

 

NORITE GAUTI TOKIUS STRAIPSNIUS?
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Prisijunkite prie kitų skaitytojų, kurie jau gauna mūsų naujienlaiškį ir mokykitės to, kaip kurti savo verslą, ugdyti asmenybę ir siekti užsibrėžtų tikslų.
Mes nekenčiame SPAM. Jūsų el. pašto adresas ar kiti duomenys nebus perduoti ar parduoti jokiems kitiems asmenimis.
Jurijus Clavas
Sekite mane:

Komentarai